Bohužel musím k této mé recenzi napsat dodatek. Po podepsání smlouvy už obchoďák nezvedal telefon, nechápu proč. Po převzetí zakázky jsem zjistil, že kompresor ve venkovní jednotce jede nonstop, což není zrovna dobře. Chtěl jsem se poradit s technikem, ale po 3 týdnech snažení se s ním spojit, je nemožné. Tak nevím, co si mám teď o této společnosti myslet. Asi že jen honí kvantitu a peníze :(
***
Musím pochválit rychlost realizace od podepsání smlouvy. Veškeré postupy a co bude následovat mi chodilo formou SMS, emailu ale i telefonicky. Realizační tým byl perfektní, snažil se nenadělat moc nepořádku ( což se jim povedlo ) a vše jasně během realizace vysvětloval. Cena velice přijatelná! Za mojí osobu, můžu jen doporučit!
Leoš Kaucký
Pozitiva
Rychlost dodání: 13.9. podpis smlouvy a 10.10. FVE na střeše a vše nainstalováno. Nicméně je potřeba říci, že jsem tomu šel hodně naproti... tzn. ihned platby, ihned reakce na potřebné dokumenty, rychlá příprava rozvaděče, atd. Bez osobního přístupu k věci se to na rychlosti dodání odrazí.
Cena: udělal jsem si malé VŘ a Woltair vyšel zdaleka nejlevněji.
Domluva: vše domluvené platilo a platí.
Instalace: byla to smluvní parta, ale vše bylo OK... domluva, práce, čas, termín, rychlost, možnost se domluvit na řešení věcí v instalaci bez problémů. Společně jsme dořešili ty nepřesnosti v komunikaci.
Care: Woltair se opravdu snaží zůstat v kontaktu. Přišlo mi, že dbají na to, aby vše probíhalo ve spokojenosti zákazníka.
Negativa
Komunikace: za mě jen jedno nebo dvě komunikační pochybění, kdy jsem nedostal potřebné info nebo info nebylo úplně správné. Nicméně v součtu + a - se to dá tolerovat. Člověk si prostě musí vše ověřovat a sám se zajímat.
Aktuální stav
Teď o víkendu byla podána žádost o dotaci. Snad vše proběhne dobře a peníze od státu budou zpět do konce roku :-)
Závěrem
Je potřeba se připravit, že instalace FVE vyžaduje nějaké osobní zapojení do věci... tzn. věci si zjistit nebo připravit (např. ten rozvaděč nebo HOPku).
Termínově budou některé věci nemožné predikovat, např. rychlost vyjádření distribuce k připojení nebo osazení 4Q elektroměru.
Za mě mohu Woltair doporučit s 95% spokojeností.
Myslím, že nyní je ideální doba na pořízení FVE... instalační firmy mají čas, mají plné sklady, ceny klesly, distribuce nebo státní úřady mají kapacity na řešení této otázky.
Tip
Dojděte si k nějakým sousedům, kteří mají nově FVE na střeše, říci o radu a tipy pro instalaci ve vašem místě. Hodně vám to pomůže a láhev vína, jako poděkování je nejlepší investice.
Lukáš Vacík
Nedávno jsme byli nuceni řešit ekonomičtější způsob vytápění našeho domu a po dlouhém rozhodování jsme vybrali firmu Woltair. Zjistil jsem, že nemá velkou cenu věřit škarohlídům, kterých byl plný Facebook, ale že nezbývá než se spolehnout sám na sebe.
Oslovili jsme hned několik firem s poptávkou a dostali jsme se na podobnou finanční nabídku. Nakonec nás ale přesvědčilo hned několik věcí:
1) montáž čerpadla skutečně "na klíč" (nemusel jsem nic vrtat ani stavět sokl apod. Woltair vše zařídil)
2) nemusel jsem platit nic za vyřízení dotace jako u některých jiných firem (na vyplacení státní dotace zatím čekám, ale se všemi formalitami mi poradila paní z Woltairu - nebo spíš vyřešila vše za mě)
3) za konkurenční cenu mi nabídli techniku renomované značky
4) přístup pana obchodníka byl naprosto skvělý, trpělivý (hodně jsem vybíral a málo důvěřoval) a profesionální (skutečně si vše přeměřil, zkontroloval, spočítal a zajímal se detailně o stavební materiály našeho domu a potom navrhl několik řešení)
5) přestože jsme občas váhali kvůli ostatním nabídkám, Woltair se o nás popral, za což dávám palec hore.
...
Celá "akce" proběhla neuvěřitelně rychle. Předpokládali jsme, že nás Woltair bude natahovat, ale hned po zaplacení se nám ozvali, nabídli brzké termíny jednak stavby přípravy a po té samotné montáže.
Pokaždé k nám přijeli doslova fajn pracovníci,kteří navíc měli snahu vše řešit co nejcitlivěji vůči domu a zároveň funkčně.
Nyní už topíme čerpadem (zároveň jsme mohli zrušit bojler) a máme tu opravdu příjemně, dokonce lépe než před tím, kdy jsme topili elektrokotlem.
Hodně lidí nás odrazovalo kvůli tomu, že máme radiátory, ale i přes nižší teploty, které se od instalace čerpadla vyskytly, se nám zatím tato obava nepotvrdila. A to rozhodně ani z hodně daleka nejede čerpadlo na plný výkon. Zvládá náš dům levou zadní. A zatím se nám nestalo ani to, aby nám došla teplá voda, jak tomu bylo u bojleru.
Takže Woltair naprosto úpřímně doporučuji (a to nejsem žádný jejich agent) a doporučuji i tepelné čerpadlo (a to jsem mu hodně nevěřil). Snad nám vydrži frčet bez poruch co nejdéle.
Dan V
Tak za mě od začátku až do konce super spolupráce a komunikace montážní parta jak panelů tak elektřiny super.
Přikládám časový harmonogram:
18.8.23 kontaktování Woltair
21.8.23 návrh realizace
28.8.23 smlouva
30.8.23 žádost o připojení
14.9.23 souhlas s připojením
2.10.23 montáž FVE
11.10.23 žádost na dotaci podána
16.10.23 schválena
26.10.23 žádost o připojení
29.11.23 doplnění žádosti ( jediný zádrhel naštěstí v zimě velká výroba není tak to nevadilo)
14.12.23 montáž elektroměru
5.1.24 podpis ministra (čekám na 220tis)
18.1.24 peníze na účtě
Jaromir Pliva
Na Woltair jsem narazil náhodou, nelituji své volby. Prodejce, který připravoval nabídku profík, s dronem nafotil střechu, v nabídce napočítáno vše, vše vysvětlil. Termíny dodrženy přesně, rozpočet také, jediný doplatek vyžádaná vícepráce (kabel k HDO).
Plusy:
- Proaktivní komunikace se zákazníkem
- Přidělený referent, který ví kde se zakázka nachází
- pomoc s dotacemi, kdy ministerstvo úplně nezafungovalo, sami hlídali termíny, a hledali řešení
- jednoduchost a srozumitelnost smlouvy včetně garancí termínů.
Drobný mínus: Prasklá taška od party co instalovala střechu, po reklamaci odborně vyměněna, nyní bych lépe kontroloval střechu
Ondrej Vysek
0 komentářů k „Woltair“
Napsat komentář
Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Komentáře procházejí schválením.