Zoo liberec recenze

Zoo Liberec je nejstarší zoologická zahrada v České republice a nachází se v krásném prostředí přírodního parku. Zoo je domovem více než 1700 zvířat a 260 druhů, včetně ohrožených a exotických druhů. Návštěvníci mohou vidět například lvy, tygry, slony, pandy červené, orangutany a mnoho dalších fascinujících tvorů. Zoo Liberec se také zaměřuje na ochranu a chov ohrožených druhů a vzdělávání veřejnosti o důležitosti ochrany životního prostředí. Je to skvělé místo pro rodinný výlet plný zábavy a poznání.

Zoo liberec

Zoo Liberec je jedním z nejstarších a největších zoologických zahrad v České republice. Nachází se ve městě Liberec a poskytuje domov mnoha druhů zvířat z různých částí světa. Zoo Liberec je známá svými úspěchy v ochraně ohrožených druhů a vzdělávání veřejnosti o důležitosti ochrany přírody. Ve Zoo Liberec můžete vidět širokou škálu zvířat, včetně lvů, tygrů, slonů, medvědů a mnoha dalších. Zoo se také pyšní několika úspěšnými chovy ohrožených druhů, jako jsou například gepardi nebo nosorožci. Pro návštěvníky Zoo Liberec je k dispozici mnoho zajímavých aktivit, včetně průvodcovských prohlídek, interaktivních výstav a edukačních programů pro děti i dospělé. Zoo také pravidelně pořádá různé akce a speciální programy, které přitahují návštěvníky z celého regionu. Celkově je Zoo Liberec skvělým místem pro rodinný výlet nebo relaxaci v přírodě. Navštivte tuto úžasnou zoologickou zahradu a podpořte ochranu ohrožených druhů zvířat.

Firma Zoo Liberec

Zoo Liberec je jedním z nejstarších a největších zoologických zahrad v České republice. Nachází se v krásném prostředí přírodního parku a nabízí návštěvníkům možnost vidět širokou škálu zvířat z různých částí světa. Zoo Liberec se zaměřuje na ochranu ohrožených druhů a vzdělávání veřejnosti o důležitosti ochrany přírody. Navštivte Zoo Liberec a zažijte nezapomenutelný den plný dobrodružství a poznání.

Kontakty

Zoo Liberec Lidové sady 425/1, 460 01 Liberec, Česko

 • pondělí: 9:00–17:00
 • úterý: 9:00–17:00
 • středa: 9:00–17:00
 • čtvrtek: 9:00–17:00
 • pátek: 9:00–17:00
 • sobota: 9:00–17:00
 • neděle: 9:00–17:00

Výhody

 • ✅ Zoo Liberec nabízí bohatou kolekci exotických zvířat z celého světa.
 • ✅ Návštěvníci mají možnost vidět vzácné druhy zvířat, které jinde nenajdou.
 • ✅ Provozovatelé zoo se zaměřují na ochranu ohrožených druhů a podporu výzkumu biodiverzity.
 • ✅ Zoo Liberec je ideálním místem pro rodinný výlet, kde si děti mohou užít zábavu a zároveň se dozvědět něco nového.
 • ✅ Díky moderním expozicím a péči o zvířata je Zoo Liberec považována za jednu z nejlepších zoologických zahrad v České republice.

Nevýhody

 • ❌Zoo Liberec je jedním z nejstarších zoologických zahrad v České republice, ale má také své nevýhody:
 • ❌ Omezený prostor pro zvířata a nedostatek přirozeného prostředí
 • ❌ Problémy se zdravím a pohybem zvířat v zajetí
 • ❌ Nedostatečná péče o některé druhy a nedostatek odborného personálu
 • ❌ Vysoké vstupné a nedostatečné zázemí pro návštěvníky
 • ❌ Neexistence programů na ochranu ohrožených druhů a environmentální výchovy

Zkušenosti

Zoo je menší, ale alespoň se dá hezky všechno projít, aniž by vás to unavilo. Líbí si mi, že trasa okruhu zoo na sebe navazuje plynule a nemusíte se tak nikam vracet, abyste viděli všechna zvířata. Celkový dojem mám ze zoo dobrý, ale některé výběhy a pavilony by si určitě zasloužily rekonstrukci, především výběhy šelem a sloninec. Každopádně je vidět, že s rekonstrukcí a se zlepšením životních podmínek zvířat se snad do budoucna počítá. Moc se mi líbí, že se zoo zapojuje do množství projektů na ochranu zvířecích druhů v ČR i v zahraniční a dokonce vrací i některé ohrožené druhy zpět do přírody. To je za mě skvělá iniciativa a ráda zoo v tomto směru podpořím. Líbí se mi i různé vzdělávací prvky rozmístěné napříč celou zoo. Nadchla mě také nová terarijní expozice se žábami v ZooExpo. Za mě velmi povedená práce a všechny terária jsou nádherná. Určitě doporučuji navštívit zoo v březnu. Všechna zvířata byla k vidění a zároveň je v zoo ještě málo lidí, takže za mě naprosto perfektní doba, kdy zoo navštívit. A vstupenky si kupte online, vyjde to levněji.

Kateřina Procházková

Zoologická zahrada v Liberci se nachází na konečné tramvajové trati v Lidových Sadech. V letní sezóně je zde problém najít parkovací místo, cena parkovného se zdražila z 50,-Kč/den na 50,-Kč/hodina nebo 200,-/den. Doporučuji auto nechat jinde a přijet tramvají. Tím též vyřešíme, že se nemusíte vázat na horní východ a můžeme Zoo opustit kterýmkoliv východem a dostaneme se pouze na jinou tramvajovou zastávku. Samotná Zoo je docela hezká, hodně členitá, kopcovitá. Zvířata mají malé výběhy, některé expozice jsou velmi zastaralé a zanedbané, skla u výběhů znečištěná, že někde nelze udělat pěknou fotku. Je zde k vidění spousta druhů zvířat. Pokud projdeme opravdu celou Zoo, prohlídka zabere cca 3h. Vstupné přiměřené, mění se dle sezóny (léto/zima). Za prohlídku určitě stojí, ale je zde hodně co zlepšovat. Občerstvení klasika smažená jídla, párek v rohlíku (39,-Kč), pizza viz foto (169,-Kč) ale mají i polévky. Stánek se suvenýry je otevřený pouze v hlavní sezóně, zakoupit je ale můžete i ve vstupní hale. Toalety jsou pouze v dolní části Zoo, jejich čistota by mohla být častěji kontrolována.

Michaela

Byli jsme zde po dlouhé době a musím říct, že jsme byli zklamaní. Hlavně z prostředí, působí to na mě, že areál bohužel velice upadá. Zoo vypadá, že ji nikdo nevěnuje žádnou péči a nepůsobí to dobře. O sklech ani nemluvím… Vstupné dospělí 175 Kč, dítě 135 Kč – vyplatí se koupit si lístek předem za lepší cenu.

Petra Havlíčková

Libereckou ZOO jsem opět navštívil po více jak 25 lety. Od té doby se uvnitř zahrady téměř nic nezměnilo. Možná, že barva na zábradlí u výběhu pro slony je starší 25 let. Pro návštěvníky ZOO to může být krásný exkurz do minulosti v čase. Jedině s tím rozdílem, že nyní za vstup zaplatí mnohonásobně více. Pokud se chcete vrátit v čase, pak určitě navštivte tuto ZOO.🦛🐘🦒

Petr

Jak je zoo Liberec medializována Tv tak mě to tam celkem zklamalo, jako by se tam o nic nestarali, zvířata krásný, ale to prostředí na tom se podepsal zub času, nikde žádný pracovník zoo jen čísla na které se má volat v případě nezvyklosti, či nouze. Otevřený jeden stánek a rozbité dekorace. Byla jsem z toho smutná, na začátku vše hezké ale čím víc jděte dál tak nic moc

Háňa Šmejkalová (Šmejky /Hart)

Často kladené dotazy

Jaké druhy zvířat mohu vidět v Zoo Liberec?

V Zoo Liberec můžete vidět širokou škálu zvířat, včetně lvů, slonů, tučňáků a mnoha dalších druhů.

Jaké jsou otevírací doby Zoo Liberec?

Zoo Liberec je otevřená každý den od rána do večera, s různými otevíracími hodinami v závislosti na ročním období.

Nabízí Zoo Liberec nějaké speciální programy pro návštěvníky?

Ano, Zoo Liberec pravidelně pořádá různé edukační programy a akce pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Jak se dostanu do Zoo Liberec veřejnou dopravou?

Zoo Liberec je snadno dostupná veřejnou dopravou, s možností využití autobusů nebo vlaků, které zastavují nedaleko vchodu do zoo.

Existuje možnost stravování v Zoo Liberec?

Ano, v Zoo Liberec jsou k dispozici různé restaurace a stánky s občerstvením, kde si můžete pochutnat na jídle a nápojích během návštěvy.

Leave a Comment