Zoo brno recenze

ZOO Brno je jedno z největších a nejstarších zoologických zahrad v České republice. Nachází se na úpatí hory Špilberk a nabízí návštěvníkům možnost vidět širokou škálu zvířat z různých částí světa. Zahrada se zaměřuje na ochranu ohrožených druhů a poskytuje vzdělávací programy pro veřejnost. Navštěvování ZOO Brno je skvělý způsob, jak strávit den s rodinou nebo přáteli a podpořit ochranu přírody.

Zoo brno

Zoo Brno je jedno z nejstarších a největších zoologických zahrad v České republice. Nachází se v krásném prostředí parku Kraví hora a nabízí návštěvníkům možnost vidět širokou škálu zvířat z různých koutů světa. Zoo Brno se pyšní bohatou historií a dlouholetou tradicí péče o zvířata. V areálu Zoo Brno můžete vidět různé druhy zvířat, od exotických druhů z deštných pralesů až po domácí zvířata z českých farem. Mezi oblíbené atrakce patří například expozice s lachtany, opicemi nebo slony. Pro děti jsou připraveny různé interaktivní programy a vzdělávací aktivity. Zoo Brno se také aktivně zapojuje do ochrany ohrožených druhů a podporuje výzkum a ochranu přírody. Každý návštěvník má možnost přispět na dobročinné účely a pomoci tak zachovat biodiverzitu naší planety. Pokud hledáte zábavný a poučný výlet pro celou rodinu, navštivte Zoo Brno a zažijte nezapomenutelný zážitek v přírodě!

Firma Zoo Brno

Zoo Brno je jedním z nejvýznamnějších zoologických zahrad v České republice. Nachází se ve městě Brno a nabízí návštěvníkům možnost vidět širokou škálu zvířat z různých částí světa. Zoo Brno se zaměřuje na ochranu ohrožených druhů a vzdělávání veřejnosti o důležitosti ochrany životního prostředí. Navštivte Zoo Brno a zažijte nezapomenutelný zážitek v přírodě!

Kontakty

Zoo Brno U Zoologické zahrady 46, 635 00 Brno-Brno-Bystrc, Česko
+420 840 111 134

 • pondělí: 9:00–18:00
 • úterý: 9:00–18:00
 • středa: 9:00–18:00
 • čtvrtek: 9:00–18:00
 • pátek: 9:00–18:00
 • sobota: 9:00–18:00
 • neděle: 9:00–18:00

Výhody

 • ✅Zoo Brno je domovem mnoha exotických zvířat z celého světa.
 • ✅Návštěvníci mají možnost vidět vzácné druhy zvířat, které jinde v České republice nenajdou.
 • ✅Zoo Brno se zaměřuje na ochranu ohrožených druhů a podílí se na různých projektech na podporu ochrany přírody.
 • ✅Pro návštěvníky je k dispozici bohatý program akcí a edukačních programů, které zlepšují povědomí o ochraně životního prostředí.
 • ✅Díky krásnému prostředí a moderním expozicím je návštěva Zoo Brno nezapomenutelným zážitkem pro celou rodinu.

Nevýhody

 • ❌Zoo Brno má omezený počet druhů zvířat ve srovnání s jinými zoologickými zahradami.
 • ❌Zoo Brno nemá dostatečné prostředky na modernizaci a rozšíření svých expozic.
 • ❌V některých obdobích mohou být některé části zoo přeplněné návštěvníky, což může omezit zážitek z návštěvy.
 • ❌Některé zvířata mohou být umístěna v nedostatečně velkých a přirozených prostředích.
 • ❌Zoo Brno může mít omezené možnosti ochrany ohrožených druhů zvířat v porovnání s většími a bohatšími zoologickými zahradami.

Zkušenosti

Do brněnské zoo chodíme přes 20 let. Zoo se snaží posouvat, upravovat a budovat nové expozice (asi jako ve všech ostatních), takže se může stát, že je zrovna něco zavřené. Nicméně si myslím, že i přes rekonstrukce je co nabídnout. Rozhodně za zmínku stojí Beringie, kde je k vidění (skoro vždycky) krásný medvěd. Dále Africká vesnice s pavilonem žiraf a lvím výběhem. Občerstvení v rámci zoo je asi standardní jako ve zbytku podobných míst, tedy smažené rychlovky, ale kdo se chce najít lépe, tak může zvolit restauraci u Tygra. Malý problém je malé parkoviště před zoo, ale dá se zaparkovat na větším parkovišti o kousek dál (obojí je zdarma).

Alena Hájková

Celkem hezká, menší Zoo schovaná mezi stromy. Parkování zdarma ale parkoviště dost malá. Toalety ucházející, u žiraf dětský pult. Po cestě pitná voda. Jediné mínus je hodně zavřených tras kolem výběhů.

Barča Durstová

Dnešní výlet v zoo Brno se mi velmi líbil. Bylo hezké počasí, všechna zvířata byla vidět. A v 10:00 probíhalo komentované krmení medvěda které bylo moc fajn! Ráda se vrátím!

Nela D

ZOO na velmi hezkém místě. Sice se zde buduje, ale mám pocit, že to není systematické. Zvířat jsme moc neviděli, ale za to ty, které jsme viděli, byly blízko a stály opravdu za to.

Ondřej Plaček

Takova smutna zoo. Ne vyslovene spatna, i kdyz v kontextu dalsich zoo u nas rozhodne podprumerna, ale hlavne tu ma clovek neodbytny pocit, ze tu je navstevnik spis nevitna zatez nez co jineho. Obcas tu vyroste neco noveho, co je pekne, ale dal se uz o to zoo nestara. Vysledkem je, ze zejmena s mensimi detmi si uzijete sbirku hrist v ruznem stupni (ne)pouzitelnosti a rozkladu ci uzavrene mustky a cesty.

Martin Bocek (Unicorn)

Často kladené dotazy

Jaké jsou otevírací hodiny ZOO Brno?

Zoo Brno je otevřená každý den od 9:00 do 17:00.

Kolik druhů zvířat můžeme vidět v ZOO Brno?

V ZOO Brno můžete vidět přes 150 druhů zvířat z celého světa.

Je možné v ZOO Brno strávit celý den?

Ano, v ZOO Brno je mnoho atrakcí a aktivit, které vám zabaví celý den.

Má ZOO Brno restauraci nebo občerstvení?

Ano, v ZOO Brno je několik restaurací a stánků s občerstvením, kde si můžete koupit jídlo a pití.

Jak se dostanu do ZOO Brno veřejnou dopravou?

ZOO Brno je dobře dostupná veřejnou dopravou, můžete použít tramvaj či autobus a dojít pěšky z nejbližší zastávky.

Leave a Comment