Kurovický lom recenze

Kurovický lom je bývalý lom v oblasti Krušných hor v České republice. Tento lom byl v minulosti využíván k těžbě nerostných surovin, ale dnes slouží jako rekreační oblast pro turisty a milovníky přírody. Má jedinečnou geologii a je oblíbeným místem pro horolezce a výletníky.

Kurovický lom

Kurovický lom je jednou z nejzajímavějších geologických lokalit v České republice. Tento lom se nachází nedaleko obce Kurovice a je známý svou bohatou historií a unikátní geologickou strukturou. V lomu lze najít různé druhy hornin, jako je vápenec, pískovec a břidlice, které poskytují fascinující pohled na geologický vývoj této oblasti. Jedním z nejzajímavějších jevů v Kurovickém lomu je výskyt zkamenělin, které ukazují na bohatou faunu a flóru, která zde kdysi existovala. Návštěvníci mohou objevovat různé druhy fosílií a získat tak představu o životě v minulých geologických obdobích. Kromě geologických zajímavostí nabízí Kurovický lom také krásnou přírodní scenérii a možnost procházek a turistiky. Pro milovníky geologie a přírody je návštěva tohoto lomu nezapomenutelným zážitkem, který poskytuje jedinečný pohled na historii naší planety.

Firma Kurovický lom

Kurovický lom je společnost specializující se na těžbu a zpracování kameniva a štěrku. Jejich hlavním zaměřením je dodávka kvalitního stavebního materiálu pro různé projekty v oblasti stavebnictví a infrastruktury. S dlouholetou tradicí a zkušenostmi v oboru, Kurovický lom je známý svou spolehlivostí a kvalitou svých výrobků. Díky moderním technologiím a inovativním přístupům k těžbě a zpracování materiálu, společnost Kurovický lom je lídrem ve svém odvětví na trhu. S důrazem na udržitelnost a ochranu životního prostředí, Kurovický lom dbá na ekologické hledisko své činnosti a aktivně se zapojuje do komunitních projektů a iniciativ. Pro společnost Kurovický lom je prioritou spokojenost zákazníků a dodržování nejvyšších standardů kvality ve všech oblastech své činnosti.

Kontakty

Kurovický lom 768 52 Kurovice-Míškovice u Holešova, Česko
+420 731 490 449

 • pondělí: Zavřeno
 • úterý: Zavřeno
 • středa: Zavřeno
 • čtvrtek: Zavřeno
 • pátek: Zavřeno
 • sobota: Zavřeno
 • neděle: 13:00–17:00

Výhody

 • ✅ Kurovický lom nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu a je ideálním místem pro milovníky přírody.
 • ✅ Tento lom je také bohatý na geologické formace a poskytuje jedinečný pohled na historii této oblasti.
 • ✅ Pro turisty je Kurovický lom skvělým místem k prozkoumání a objevování nových zajímavostí.
 • ✅ Díky své unikátní lokalitě je lom oblíbeným místem pro fotografování a relaxaci v přírodě.
 • ✅ Navštěvování Kurovického lomu přispívá k ochraně místní fauny a flóry a podporuje udržitelný cestovní ruch.

Nevýhody

 • ❌Kurovický lom je krásné místo, ale má také své nevýhody:
 • ❌ Nedostatečná ochrana přírody
 • ❌ Rušení klidu a pohody obyvatel
 • ❌ Znečištění ovzduší a vody
 • ❌ Nebezpečí sesuvů půdy
 • ❌ Omezený přístup veřejnosti

Zkušenosti

Krásné místo, úžasná voda. Jenom jsem nepochopil vstupné, a to dosti vysoké (100,- Kč dospělý, 50,- Kč dítě), do lomu, kde není provedena nejmenší úprava vstupu do vody. Opravdu je to o úraz! Je tu pár laviček, 2 toitoiky a pár informačních cedulí. Na odvoz odpadků by klidně mohla stačit dvacka od každého. Jinak nákladovost pro provoz minimální. Největší náklad je asi člověk, co ty peníze vybírá 😉 Vstupné má zřejmě sloužit jako regulace počtu návštěvníků, ale nechápu proč. Ještě navíc špatný přístup, auto musíte nechat dost daleko na parkovišti, také placeném (60,- Kč), takže věci na pláž vláčíte ve vedru dosti daleko. Kdybych byl místní, byl bych z toho hodně smutný. Platíte skoro jako za luxusní zázemí a podmínky, které tady ovšem nejsou. Je to škoda 😕

Jiří Kolařík

Pěkné místo, ovšem příjezd po panelce kde je zákaz vjezdu, který logicky nikdo nerespektuje, vstupné 130 Kč za dospělého, přitom kromě košů na odpadky, automatu na pár druhů pití, celkem žádné jiné služby nejsou. Zákaz kouření 🤦 kromě jednoho vyřazeného místa…! Prudký vstup do vody a velká hloubka, zkrátka bývalý lom, jen pro plavce.

Pavel Vohnik

Kurovický lom je nádherné místo, které je ideální pro přírodní koupání. Neměli jsme o něm ponětí, byl nám doporučený místními a byli jsme z něj doslova unešení. Čistá krásná voda, spousta rybiček a poletující vážky….Léto jak má být.. Platí se zde vstup, 100 dospělý, 50 dítě. Otevřeno do 19 hod.

Aneta Šemberová

Kurovický lom nabízí krásné koupání v průzračné vodě jezera na dně bývalého lomu. Celý areál lomu je oplocen a vstup do lomu je zpoplatněn. Lom je přírodní památkou a významnou geologickou a paleontologickou lokalitou. Tůně a mokřady v lomu poskytují útočiště vzácným čolkům. V roce 2024 se v areálu lomu otevře ekocentrum s kavárnou,galerií a vyhlídkovou věží.

Pavel Reich

Tentokrát jsme nedali na recenze, zde v mapách a udělali jsme dobře. Myslím si, že 80kč je přijatelné, když se chcete dobře vykoupat. Můžete si i udělat vycházku okolo lomu, což je velké plus. Co zde, ale chybí je nějaký menší občerstvení, ale třeba časem, kdo ví. Místa na ležení je dost a můžete i navštívit místní kozy:D. Za mě super lom.

Iveta Syslova

Často kladené dotazy

Jsem nezávislý recenzent a mé hodnocení je zcela objektivní. Jak dlouho trvá prohlídka Kurovického lomu?

Prohlídka Kurovického lomu trvá zhruba 1-2 hodiny. Q: Je možné si v Kurovickém lomu udělat piknik?

Leave a Comment