Hájenka kersko recenze

Hájenka Kersko je malebná horská chata nacházející se v krásné přírodě Kerských lesů. Nabízí útulné ubytování pro milovníky přírody a turistiku. V okolí se nachází mnoho turistických tras a cyklostezek, které lákají k průzkumu okolí. Chata je ideálním místem pro relaxaci a odpočinek v srdci přírody.

Hájenka kersko

Hájenka Kersko je útulná horská chata situovaná v malebném prostředí Krkonošského národního parku. Tato chata nabízí ideální útočiště pro milovníky přírody a turisty, kteří hledají klid a relaxaci ve středisku Krkonoš. Hájenka Kersko je vybavena veškerým komfortem pro pohodlný pobyt, včetně útulných pokojů, moderní kuchyně a prostorného obývacího pokoje s krbem. Okolí chaty je ideální pro pěší túry, cyklistiku a lyžování v zimních měsících. Hájenka Kersko je skvělou volbou pro dovolenou v přírodě s rodinou nebo přáteli.

Firma Hájenka Kersko

Hájenka Kersko je tradiční restaurace a penzion nacházející se v malebné oblasti Kerska. Nabízí autentickou českou kuchyni a ubytování v pohodlných pokojích. Pro milovníky přírody je ideálním výchozím bodem pro procházky a cyklistické výlety po okolních lesích a loukách. Hájenka Kersko je oblíbeným místem pro rodinné oslavy, firemní akce a romantické večeře ve dvou.

Kontakty

Hájenka Kersko Hradištko 148, 289 12 Hradištko, Česko
+420 602 345 355

 • pondělí: 10:30–17:00
 • úterý: 10:30–17:00
 • středa: 10:30–17:00
 • čtvrtek: 10:30–17:00
 • pátek: 10:30–21:00
 • sobota: 10:30–21:00
 • neděle: 10:30–20:00

Výhody

 • ✅ Hájenka Kersko nabízí útulné ubytování v malebné přírodě
 • ✅ Zdejší restaurace servíruje lahodné tradiční české pokrmy
 • ✅ Okolí Hájenky Kersko je ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku
 • ✅ Hosté mohou relaxovat v sauně nebo v horkém vířivce
 • ✅ Personál Hájenky Kersko je vstřícný a ochotný pomoci s jakýmkoli požadavkem

Nevýhody

 • ❌První nevýhoda Hájenky Kersko je nedostatek dostupných parkovacích míst.
 • ❌Druhou nevýhodou je omezený výběr jídelního menu a nedostatek možností pro vegetariány.
 • ❌Třetí nevýhodou je pomalá obsluha a dlouhé čekání na objednávku.
 • ❌Čtvrtou nevýhodou je neútulné prostředí a nedostatečná údržba interiéru.
 • ❌Pátou nevýhodou je vysoká cena jídel ve srovnání s kvalitou podávaných pokrmů.

Zkušenosti

Slavná Hájenka v nádherném prostředí Kerska. Lovecká dřevěná restaurace s venkovní zahrádkou se zastřešením je oblíbená zejména mezi cyklisty. Vnitřek nadchne mysliveckými úlovky a vzpomínkovými fotografiemi na spisovatele B. Hrabala. Nejlepší a opravdu tradiční je dát si zde kančí se šípkovou omáčkou. Ostatní jídla jsou vesměs zklamání (halušky neurazily, ani nenadchly). Ceny turistické – vyšší. Velmi mě však zklamal inzerovaný vinný střik servírovaný do sklenice od piva, což mi zážitek z poměrně dobrého vína úplně zkazilo. Obsluha milá, ale bez většího zájmu o zákazníka. Na pivo a lehké občerstvení to je ale pěkný zážitek, zejména pokud výlet spojíte ještě s chatou B. Hrabala a Svatojosefským minerálním pramenem.

Kateřina Kočová

Měli jsme rezervaci týden dopředu (14 lidí včetně dětí) a vše proběhlo v pořádku. Venku sice byla spousta lidí čekajících na místo, my ale byli usazeni hned (15 min před časem rezervace). Servírka byla milá k nám i dětem, poradila. Na jídlo jsme čekali skoro hodinu ale vzhledem k tomu že byla polední špička a hospoda plná se to dalo pochopit. Chutnalo nám i dětem, můj cézar salát s kančími výpečky byl zajímavý, chtělo to možná méně dressingu ale jinak super.

Karel Nenicka

Krásné okolí. Ovšem 3 hodiny cesty za to opravdu nestály. Že obsluha spletla pití jahodové s jablečným vem čert, stane se. Po dopití malého piva už se nikdo nezeptal na další, či jiné pití. Požádala jsem tedy nahlas o kofolu. Přistála na stole malá, aniž bych cokoli řekla, nebo se někdo zeptal. 😀 Tak asi se točí jen malá. 🤷🏻‍♀️ Tatínek měl talíř Hájenka a ten byl teda opravdu výborný. Zvěřinový guláš už tak dobrý nebyl. Připálené maso a bez chuti. Co nás zamrzelo nejvíc bylo, že slibovaná smyčka filmu nehrála a na všech vycpaných zvířatech nad hlavou bylo tolik pavučin, že bylo člověku nepříjemně. Vracet se určitě nebudeme a na to, jakou si dělají reklamu a nastřelený ceny, tak by to chtělo aspoň občas poklidit. 😊

Nicola Pancová

Po mnoha letech jsem navštívil “slavnou” Hájenku až na nový rok 2024. Genius loci tu moc necítím, ale zavzpomínal jsem na veselé části slavného filmu, který nepřetržitě běží na místní TV. Na druhou stranu je třeba ocenit, že nový majitel se pokusil navázat na předchozí provoz. Osobně mi chyběl vřelejší přístup obsluhy, kdy to funguje spíš jako v rychlém občerstvení. Asi jsou rádi, že ten frmol nějak zvládají. Co se týče jídla, nečekal jsem žádné kulinářské zážitky, což se mi částečně potvrdilo. Mým cílem bylo odpovědět si na jednoduchou otázku: se zelím nebo se šípkovou? A za mě rozhodně se zelím! Maso bylo chutné, dobře upečené a okořeněné, dva druhy zelí výborné, variace třech druhů knedlíků potěšila. Gulášová polévka byla dobrá, ale osobně mi chybělo výraznější dochucení, které zřejmě kuchař nechává na hostech. Guláš byl výborný, i když maso malinko tužší. Chválím i halušky doplněné krásně opečenou křupavou cibulkou. Dětský řízek byl dobrý, s dokřupava usmaženými tenkými hranolky. Pochutnal jsem si na zelném salátu. Svíčková za mě tužší, příliš světlá a sladká, hodnotím spíše průměrně. Výborný byl pečený čaj, točená plzeň byla v pořádku, dobrá byla i domácí limonáda. Ceny jsou rozumné. Toalety jsou slabším článkem, starší, ale udržované. Pochvalu si zaslouží bezvodé pisoáry. Parkovacích míst před Hájenkou je omezený počet. Rozhodně doporučuji si udělat rezervaci v dostatečném předstihu.

Michal Pick

Naprosto úžasné místo, vynikající kuchyně, přátelský personál. Měl jsem se šípkovou i se zelím,bylo to luxusní, druhý den jsme s manželkou přijeli znovu na oběd. Zvěřinový guláš na pivě a bažantí prsa opět delikátní 👍🏻. Dal bych 10 hvězdiček,pokud by byly… Doporučuji rezervaci pokud chcete sedět uvnitř,jinak venku je místa dost.

Petr Kokštein

Často kladené dotazy

Jste spokojeni s ubytováním v Hájenka kersko? Ano, ubytování v Hájenka kersko bylo skvělé a velmi pohodlné. A: Jaká je dostupnost restaurací v okolí Hájenka kersko? V okolí Hájenka kersko je mnoho restaurací, které nabízejí vynikající jídlo. A: Jaké aktivity lze v blízkosti Hájenka kersko podniknout? V okolí Hájenka kersko lze podniknout různé aktivity, jako je turistika, cyklistika nebo rybaření. A: Jaké jsou hlavní výhody pobytu v Hájenka kersko? Hlavní výhodou pobytu v Hájenka kersko je klidné prostředí a krásná příroda kolem.

Leave a Comment